Bizi tanıyın

İTÜ ARI Teknokent olarak kurulduğumuz günden bugüne edindiğimiz tecrübeyle İTÜ MAGNET’i “İleri Aşama Girişimcilik Merkezi” olarak tasarladık.

İTÜ MAGNET ile fikrini ürüne dönüştürebilmiş ileri aşama girişimcilerin ve startup’ların büyüme süreçlerinde onlara fayda sağlayacak hizmetleri ve ortamı sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca startup’ların ve girişimcilerin ihtiyaç duyacağı uzmanları ve yatırımcıları tek merkezde buluşturuyoruz.

İTÜ MAGNET’in ekosistem oyuncularını bir araya getiren, ortaya çıkan sinerji ile işbirliklerine imkan tanıyan ve Türkiye’den dünyaya açılacak yeni teknolojilerin gelişimine katkıda bulunan “girişimcilik ekosisteminin çekim merkezi” olmasını amaçlıyoruz.

Teknoloji Geliştirme Bölgesinde bulunan İTÜ MAGNET, İstanbul’daki iş dünyasının ve Teknokent içerisindeki teknoloji şirketlerinin merkezindeki konumu, İTÜ’nün köklü geçmişinden gelen bilgi birikimi, laboratuvar imkanları, konforlu çalışma ortamı ve sunduğu pek çok yenilikçi hizmet ile fiziksel bir ortak çalışma alanından fazlasını sunuyor.

TAKIM
ÜYELERİMİZ

uploads/posts/about_us/team_members/73e365c6-47ff-4d89-8418-e6df51a047e2.jpg
Kutay Güneştepe Kıdemli Uzman, İş Geliştirme - Pazarlama / Senior Expert, Business Development - Marketing
uploads/posts/about_us/team_members/8f507713-b371-488c-b419-034132c3b9b3.jpg
Emre Gökgöz Bilgi İşlem Uzmanı / IT Expert

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler İTÜ MAGNET'te yer alabilir?

İTÜ Magnet içerisinde şirketleşme aşamasını tamamlamış “Girişimci Firmalar", teknoloji odaklı çalışan “Girişimciler” ve uzman oldukları alanlarda girişimci firmalara (starup) ve girişimcilere katkı sağlamayı amaçlayan, girişimcilik ekosisteminin parçası olan "Katılımcılar” bulunuyor.

Hangi tip üyelik seçenekleri bulunuyor?

“Paylaşımlı” ve “Sabit” olmak üzere iki tip kullanım seçeneği var. Paylaşımlı üyeler, bu üyelik tipi için ayrılmış ve İTÜ MAGNET’e geldikleri anda boş olan masalardan, yüksek masalardan ve koltuklardan istediklerini kullanabilirler. Sabit üyeliği bulunan İTÜ MAGNET’lilerin ise kendilerine özel olarak ayrılan masa ve kesonları bulunuyor.

Başvuru kriterleri var mı?

İTÜ MAGNET ileri aşamadaki, kuluçka safhasını bitirmiş girişimcilerin ve girişimci firmaların çalışma ve desteklenme ortamı olarak tasarlandı. Bu nedenle başvuran girişim ve girişimcilerin * Hazırlık safhasını bitirmiş olmasını * Pazara çok yakın veya pazara çıkmış olmasını * Pazarda yüksek potansiyele sahip teknoloji ürününe sahip olmasını * Tercihen pazarda başarı şansını artıracak bir fikri mülkiyet veya ticari sır barındırmasını * Ortak bir çalışma ortamında birlikte çalışma, karşılıklı fayda üretme ve paylaşmaya hazır olmasını * İTÜ MAGNET'in sosyal ortamını zenginleştirmesini bekliyoruz. Katılımcı olarak başvuracak kişi, grup ve şirketlerin İTÜ MAGNET'in çeşitliliğini artırması temel beklentimiz. Bu nedenle * Benzeri katkı sağlayan ve daha önce İTÜ MAGNET'e katılan kişilerin sayısı * Katılımcının İTÜ MAGNET girişimcilerine ve ortamına destek olmak konusundaki tutumu * Daha önce girişimcilik ekosisteminde yaptığı benzeri katkılar Değerlendirme Kurulu tarafından incelenerek başvuru kabulüne karar verilir.

İTÜ MAGNET'ten ne ölçekte hizmet alabilirim?

Bir Girişimci Firmaya en fazla 8 koltuk hizmeti, Girişimci Gruba 4 koltuk hizmeti ve şirket olarak başvuran Katılımcılara 6 koltuk hizmeti sunulabilir.

Başvuru süreci nasıl işliyor?

İlk olarak Web sitesinde uygun profilin altında bulunan başvuru formunun doldurmanız gerekiyor. Bu ön başvuru değerlendirildikten sonra ön elemeyi geçen başvuru sahipleri kendilerini/şirketlerini, projelerini/ürünlerini anlatacakları sözlü sunum için davet ediliyorlar. Bu aşamayı da geçen başvuru sahipleri ilgili hizmet sözleşmesini imzalayarak İTÜ MAGNET ailesine katılıyor.

Tümünü Gör

İLETİŞİM

Reşitpaşa Mah. Katar Cad. Teknokent ARI 4 Binası No: 2 / 50 / 6 34467 Sarıyer / İstanbul
+90 212 942 22 12 (pbx)
+90 212 328 26 74 (fax)

info@itumagnet.com

MESAJ YAZ
Form başarıyla gönderilmiştir. TAMAM
GÖNDER